Uygun Fiyata Tatil Yapmanın İpuçları

4 Ocak 20210

Turizm sektörü koca bir alandır ve Bodrum, İzmir, Antalya gibi yerler tatil için oldukça revaçtadır. Fakat herkes elbette önce kendi cebine ve bütçesine uygun bir tatilin hayalini kurar. Daha doğrusu bütün yıl boyunca hayal ettiği, iple çektiği tatili en hesaplı hâle nasıl getirebileceğini düşünür. Bu konu da aslında oldukça kolay bir çözüme dayanıyor.

Zamanlama

Zamanlama

Zamanlama hesaplı bir tatil için vazgeçilmez bir faktör. Turizm sektörünün en hareketlilik olduğu dönem hiç kuşkusuz yaz aylarıdır. Antalya, Bodrum, Alanya, İzmir, Kemer, Kuş Adası gibi birçok yer de turistlere, dinlenmek için tatile çıkmaya gün sayan insanlara ev sahipliği yapıyor. Rüya gibi bir tatili daha hesaplı hâle getirmek ise tamamen zamanlamaya alakalı. Bir yaz tatilindense kış tatili nasıl olur? Güzel bir otelde kayak keyfi gibisi yoktur herhâlde.

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon

Yaz tatilini yaşam tarzı olan birine veya bir yaz insanına elbette kış tatili önermek mantıklı olmaz. Yazın güneş, kum, deniz üçlüsünün keyfini çıkarmak isteyenler içinse erken rezervasyon her zaman daha akıllıca olacaktır. Yaz tatiline bir hafta veya bir ay kala otel arayıp yer ayırtmak pek akıl işi olmaz. Hayal edilen tatili neredeyse yarı yarıya kâr ile yapmak gibisi yoktur. Bunun içinde yaz başında ya da ilkbaharda rezervasyon yaptırmaktansa kış ortasında erken rezervasyon her zaman daha akıllıca bir tercihtir. Erken rezervasyon yapan müşterilerine otellerin oldukça indirim uyguladığı bilinen bir şey sonuçta.

Otel Seçimi

Otel Seçimi

Açık büfe, havuz, animasyon, SPA gibi birçok seçeneğe yer veren otelde tatil ise çoğu kişinin tercihleri arasında. Bütün yılın yorgunluğunu suya sabuna dokunmadan her şey dâhil lüks bir otel tatilinde atmaktan güzeli yoktur herhâlde.

Kendi Tatilini Oluşturma

Kendi Tatilini Oluşturma

Çoğu kişi minimum bütçeyle kendi tatilini tasarlama beklentisi içinde olabilir. O zaman onlar için en uygun tatil de apart veya dönemsel daire kiralama alternatifi olabilir. Kendi evinde gibi tatil yapmayı kim istemez ki? Yemek menüsünü seçmek, kendi evinin konforunda tatil yapmak herkesin hakkı. Dilediğiniz şehirde, tatil beldesinde denize yakın bir apart tutmak gibisi yoktur. Kahvaltı saatine yetişme derdi olmadan kendin pişir kendin ye tarzı her zaman daha basit ve keyifli olmuştur.

Tabiatın Kucağında Bir Tatil

Tabiatın Kucağında Bir Tatil

Tüm o yorucu iş yılının ardından otelin kurumsallığı sıkıcı veya bunaltıcı gelebilir. Bazıları doğal yaşam için yaratılmıştır sonuçta. Tabiatın kucağında bir tatile hayır demek mi? Elbette bahsi geçen seçenek kamp yapmak. Apart veya ev konforundan olmasa da en az kendi evinizmiş gibi doğal ve özgür bir seçenek sunuyor sizlere kamp hayatı. Sonuçta kim çadırından çıkar çıkmaz birkaç metre sonrasında denizin derinliklerine atlamak istemez ki? Üstelik apart gibi insana kendi menüsünü seçme şansı tanıyan bir alternatif olduğu da bir gerçek.

Bir yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

İndirim Bildirimleri

Turlar ve oteller hakkında indirim bildirimlerini almak için e-posta aboneliğinizi başlatın.