Beldibi Atatürk Parkı ve Halk Plajı

Beldibi, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine, bağlı bir mahallesidir. (25 Mart 2012 tarihinde yapılan referandum ve İçişleri Bakanlığının aldığı karar sonucu Beldibi-Bahçecik ve Beldibi-Çifteçeşmeler mahalleleri Kemer ilçesi Göynük beldesine bağlanmıştır) Tarihi ve Genel Bilgi Antalyayı kemere bağlayan yolun 26. km sinde bulunan, beldibi 3 bölümden oluşmaktadır.
Beldibi, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine, bağlı bir mahallesidir. (25 Mart 2012 tarihinde yapılan referandum ve İçişleri Bakanlığının aldığı karar sonucu Beldibi-Bahçecik ve Beldibi-Çifteçeşmeler mahalleleri Kemer ilçesi Göynük beldesine bağlanmıştır) Tarihi ve Genel Bilgi Antalyayı kemere bağlayan yolun 26. km sinde bulunan, beldibi 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerden biri Antalya , Konyaaltı ilçesine bağlı bir mahalle; diğer ikisi ise kemer, Göynük beldesine bağlı semttir. Plajlarının çoğu oteller tarafından kullanılmaktadır. Halk plajı halka açık bir tesistir.

 

Adres:
Beldibi Plajı Konyaaltı / Antalya
GPS:
36.73431302767496, 30.564760984130885
Sosyal medyada paylaş

One comment

  • Senay ozen

    15 Ağustos 2022 at 08:53

    Beldibi halk plajinda balığa çıkmamış bir balıkçı bu sabah, elindeki ekmekleri kıyıdan herkesin denize girdiği yerde, denize boşalttı. Zaten ölecek olan, oltaya yakalsnmış bir balık için farketmez ama ekmeğin balıkve kuşların bağırsak sistemini bozup, hayatlarını kısalttığı biliniyor. Ve yüzülen yerde, kıyıya extra balık çekmek pek hoş değil.

    Yanıtla

Bir yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

İndirim Bildirimleri

Turlar ve oteller hakkında indirim bildirimlerini almak için e-posta aboneliğinizi başlatın.