Ulupınar

Antalya, Kemer
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Ulupınar Köyü Tekirova / Kemer / Antalya
GPS:
36.45725731697934, 30.43461799621582

Ulupınar, Çıralı ’da yaşayan yerli hakkın çoğunun doğup büyüdüğü köyüdür. Çıralı-Ulupınar arasındaki mesafe araç ile 8-10 km arasında değişmektedir. Ulupınar köyü adını, doğal kaynak suları ile almıştır. Tertemiz,berrak,buz gibi bir suya sahip olmakla birlikte Çıralı’nın ve bir kaç bölge köyününde içme suyunu karşılamaktadır. Ulupınar iki kelimenin birleşiminden oluşan bir kelimedir.(ulu) büyük devasa anlamına gelmektedir, (pınar) ise sade berrak kaynak suyu anlamı gelmektedir.her iki kelimenin birleşiminde ise büyük berrak kaynak  suyu anlamına gelen ulupınar adı oluşmuştur.

Ulupınar köyünün kaynak suyunu aktığı derelerden birinin yanına kurulu 40-50 yıllık su değirmeni ise görülmeye değer bir güzelliktir. Yerli ve yabancı turistlerin yürüyüş yolu olarak kullandıkları Ulupınar-çıralı patikası doğa yürüyüşçülerin uğrak yeridir. Yürüyüş yolundaki; asırlık çınarlar,yosun tutmuş kayalar, travertenler sizlelere eşlik etmektedirler. Ulupınar’ın kaynak suyu sayesinde,bölgede bir çok alabalık çifliği ve alabalık restoranı bulunmaktadır.

  Simdilik bu konuda size sunabilecegimiz teklif yok.
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek
  Antalya' dan Kemer istikametine; oradan da Tekirova istikametine gidin. Tekirova' yı geçtikten sonra Ulupınar restaurantlarının tabelalarını göreceksiniz. Köye sapın ve beğendiğiniz bir restauranta oturun.

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe