Yeriniz Anasayfa Şehir Rehberi Bilgi Bankası Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi

Aksu, Antalya, Merkez
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Kurşunlu Şelalesi Aksu / Antalya
GPS:
37.002428, 30.821433100000036

Kurşunlu Şelalesi’ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve piknik yeri 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran , otopark, gezinti patikaları, içme suyu, tuvalet vardır. Ulaşım, belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanabilmektedir.

Yaban domuzu, tilki, tavşan, sincap, yarasa, ibibik, ağaçkakan, üveyik, sazan, su kaplumbağası, yılan ve kertenkele Tabiat Park’nın faunasını oluşturur.

Kurşunlu Şelalesi’ nde Görmeniz Gerekenler:

Lübnan Sediri ( Diğer adı Toros Sediri – Katran Ağacı )
1000 Yıl kadar yaşayabilen bu ağaçlar porsuk , çınar , meşe ve ardıç ağaçları ile beraber ülkemizin anıt ağaçları arasında yer almaktadır. Ülkemizde 1000 yaşında 2 metre çap ve 40 metre boyunda örnekleri vardır. Rüzgara dayanıklı, kirliliğe karşı hassastır. İyi bir park ve bahçe ağacıdır.

200 Yıllık Değirmen
Kurşunlu şelalesi içerisinde 200 yıl önce köylüler tarafından kurulan 10 değirmenden 1 tanesi olan ve halen faaliyet gösteren tek değirmen olma özelliğini taşıyan tarihi bir eserdir.

Köşk
1991 yılında Emekli cumhur başkanı Kenan Evren ‘in teşvikleriyle milli parklar arasına girmiştir. “şelale çok yönlü” olmakla beraber “bitki tüneli ve 200 yıllık değirmeni” Antalya’da görülmeden geçilmemesi gereken yerler arasına Kurşunlu Şelalesi’ni de katıyor.Antalya’ya gelipte görmeden gitmeyin sakın. Pişman olursunuz. Manzara Mükemmel, ortam mükemmel doğa sanatını konuşturmuş gerçekten de.

Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı içerisinde ziyaretçilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları tesisler mevcuttur ;

– Gözlemeci
– Kafe
– El Sanatları
– Piknik Alanları
– Deve Safarisi
– Hediyelik Eşya
– Kahramanmaraş Dondurmacısı
– Fotoğraf Stüdyosu

  Simdilik bu konuda size sunabilecegimiz teklif yok.
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe