Yeriniz Anasayfa Şehir Rehberi Bilgi Bankası Küçük Çaltıcak Plajı

Küçük Çaltıcak Plajı

Antalya, Konyaaltı, Merkez
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Küçük Çaltıcak Konyaaltı / Antalya
GPS:
36.79535222299945, 30.574501390213072

Çaltıcak Plajları Topçam plajının 1.5 km batısında yer alır. Çaltıcak Plajlarının doğuda olanı, Büyük Çaltıcak, batıda olanı ise küçük Çaltıcak plajıdır. Bu iki plaj arasında yaklaşık 2 kilometrelik mesafe vardır. Çaltıcak Plajlarının batısında Göynük tatil köyü , doğusunda topçam plajı, kuzeyinde de Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı vardır. Antalya körfezinin doğu batı kıyıları plaj varlığı yönünden karşılaştırıldığında, doğu kıyılarının plajlı ve alçak kıyılar yönünden daha zengin olduğu görülür. Doğu kıyılarında, Antalya şehir merkezinin de üzerinde kurulduğu 14 kilometre uzunluğundaki falezli kıyılar dışında, 150 kilometre doğudaki Alanya ilçesi ve doğusuna kadar alçak kıyıların hakim olduğu söylenebilir.

Antalya körfezinin batı kıyılarında ise, dağların uzanış doğrultusunun değişmesi sonucu faylı, falezli ve yüksek kıyılar hakimdir. Özellikle Antalya şehri ile Kaş ilçesi arasındaki kıyı şeridi boyunca kalanklı, falezli ve yüksek kıyılar bulunur. Ancak, bu falezlerin arasında uzunluğu 100 metreyi bulmayan küçük plajlara sıkça rastlanır.
Bu plajlara verilebilecek en güzel örneklerden birisi de, Çaltıcak Plajlarıdır. Büyük çaltıcak plajı 500 metre, küçük çaltıcak plajı da 300 metre uzunluktadır. Çaltıcak Plajlarının batısında da benzer plajlara rastlanır ancak, bu küçük plajlar genellikle 5 yıldızlı oteller cialis coupon veya tatil köylerinin sınırları içinde kalmıştır.

Çaltıcak Plajlarının en dikkati çeken özellikleri, Kızılçam ağaçları arasında yer alması ve plajın küçük, korunaklı körfezlerin kenarında bulunmasıdır. Antalya Kemer karayolunun 16. ve 17. kilometrelerinde yer alan Çaltıcak Plajları, karayolunun da 200 metre güneyinde bulunur. Bu konumlarından dolayı Çaltıcak Plajları, elverişli karayolu ulaşım imkanlarına sahiptir.

Çaltıcak Plajlarında, Topçam plajının aksine ince kumullar geniş yer kaplar. 15 metre ile 40 metre arasında değişen geniş kumsallar ve ince kumulları bu plajların başlıca çekim güçleridir. Plaj gerisindeki kızılçam ağaçlarının aralarına kadar uzanan kumullar, özellikle yerli ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Çaltıcak Plajlarında turistik alt yapı imkanlarının yeterli derecede bulunduğu söylenebilir. Spor yapma imkanları, su sporu için gerekli deniz gereçleri ve turistik işletmeleri ile Çaltıcak Plajları, model bir plaj görünümüne sahiptirler.

Orman yangını sorunu, plaj çevresini tehdit eden başlıca sorundur. Topçam plajı için geçerli olan yangın tehlikesi ve alınması gereken önlemlerin tamamı Çaltıcak Plajları için de geçerlidir. Karayolunun plaj ve dinlenme alanlarına oldukça yakın olması ve karayolundan geçen araçlardan bilinçsizce atılan sönmemiş izmaritler nedeniyle sahada her yıl ufak çaplı da olsa yangın olaylarına rastlanır.

  Simdilik bu konuda size sunabilecegimiz teklif yok.
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe