Yeriniz Anasayfa Turlar Günübirlik Turlar Kemer Dalış Turu
TL 120

Kemer Dalış Turu

Aksu, Antalya, Belek, Döşemealtı, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Merkez, Muratpaşa, Serik
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Kemer Marina Kemer / Antalya
GPS:
36.599644, 30.572554999999966
Telefon:
+90 549 549 45 42
info@geziantalya.com
Web:
http://www.antalyaturu.com

Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak Antalya’da ve en önemlisi Kemer’de bulunmaktadır.Kemer bölgesi berrak turkuaz rengi denizi, flora ve faunası ve bir çoğuna sadece denizden tekneyle ulaşılabilen koylarıyla mükemmel dalış ve eğitim olanakları sunmaktadır. Kemer, değişken kıyı yapısı,antik çağlardan anforaları, gemi batıkları,resif ve mağaraları ile Akdeniz Bölgesi’ nde Antalya’ nın güneyindeki en önemli dalış merkezlerinden biridir.

Zengin bir Akdeniz canlı topluluğuna sahip olan Kemer’de aynı zamanda Kızıldeniz’ e ait balık türlerine de rastlanmaktadır.

Su sıcaklığı ocak ayı için 19 derece ağustos a yında 30 derece’dir.

Türkiz Kemer Marina’sı açıklarında 31 metre dipte yatan PARİS Batığı,bölgedeki önemli batıklardan biridir.

Bölgenin zengin bir dalış noktası olan 3 ADALAR’da iri vatozlara,müren balıklarına,karavidalara, yılın belirli zamanlarında orkinos sürülerine, barakuda sürülerine ve hatta nesli tükenmekte olan Akdeniz Fokları’na da rastlanmaktadır.

  Teklif Detay Fiyat Katilimci Sayisi
  Kemer Dalış Turu Transfersiz, 2 farklı noktada dalış, Öğle yemeği, Ekipman, Eğitim ve Sigorta dahil TL 100
  Kemer Dalış Turu

  Antalya’nın her noktasından transfer, 2 farklı noktada dalış, Öğle yemeği, Ekipman, Eğitim ve Sigorta dahil

  TL 120
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek
  - 09:30: Kemer Yat Limanı; dalış teknesine varış ve kayıtlar
  - 10:00: Dalış teknesinin limandan 18 dk. mesafedeki Kiriş Akvaryum Koyu’na hareket etmesiyle birlikte konuklarımıza günlük dalış ve tur programı hakkında bilgi verilmesi
  - 10:18: Teknenin Kiriş Akvaryum Koyu’na varışı itibarıyla Dalış Eğitmenleri tarafından konuklarımıza,kendi dillerinde,dalış esasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi.Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir. Dalışlar esnasında sualtı Fotoğraf ve Video çekimleri istenmesi halinde yapılmaktadır.
  - 10:45: Dalışların başlaması.
  - 13:00: Öğle yemeği (salata, spagetti, balık veya schnitzel)
  - 14:15: İkinci dalışlar için Kiriş Mağara Koyuna varış ve burada 2. dalışların yapılması
  - 17:00: Dalışların tamamlanmasıyla Kemer Yat Limanı’na doğru hareket edilmesi Dönüş yolunda dalış yapan konuklarımıza almaya hak kazandıkları sertifikaları tören eşliğinde takdim edilir.
  - 17:20: Kemer Yat Limanı’na varışa müteakiben veda konuşmasının yapılması

  NOT:
  Dalış yapmayan misafirler de tüm dalış turu süresince yüzme, güneşlenme ve böylece en güzel biçimde dinlenme olanağına sahiptirler.
  Belek, Lara, Kundu, Antalya Merkez, 5M Migros, Kemer Beldeleri.
  Diğer bölgelerde de dalış turlarımız vardır. Fakat dalış noktaları farklıdır.
  Akvaryum Koyu
  Kemer civarındaki en güzel dalış noktalarından biri olan bu koy hem dalışa yeni başlayanlar, hem de beraberindeki aile üyeleri ve arkadaşları için yüzme, şnorkel yapma ve güneşlenme olanakları itibarıyla idealdir. Akvaryum Koyu, Kemer Yat Limanı’na 18 dk. mesafede olup buraya ulaşım sadece denizden ulaşım sağlanmaktadır.Sarp kayalar ve çam ağaçlarıyla çevrili olan koyda bulunan güzel bir çakıl plajı da tüm ziyaretçilerin doğayla iç içe hoşça vakit geçirmelerinde önemli bir oynamaktadır.Rüzgar ve dalgaya karşı korunaklı ve mevcut plajından dolayı istenen her türlü sığlıkta dalışa başlamaya elverişli olan bu koyda birçok türden balık ve sualtı canlısına rastlanmaktadır. Bunlar arasında tekir, kupes, karagöz,kefal, sargoz, papaz, sarpa, günbalığı, orfoz, ahtapot, denizkestansi, denizyıldızı, bazen barakuda, kalamar ve vatoz da bulunmaktadır. Koyun en derin yeri 12 metre olup deniz tabanı yer yer çakıl ve kum arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca üzerleri renkli sünger ve mercanlarla kaplı büyük kayalar arasında balıklarla birlikte dolaşmak ve tabii ki balıkları elden beslemek tarifi yaşanmadıkça anlaşılmaz büyük bir keyif vermektedir.

  Kiriş Mağara Koyu
  Rüzgar ve dalgaya karşı korunaklı olan bu koy, Kemer Yat Limanı’ndan dalış teknesiyle 15 dk. mesafedir. Bu koyun sığ başlaması ve uzantısının 18 metreye varan bir derinliğe sahip olması itibarıyla hem yeni başlayan,hem de sertifikalı dalgıçlar için çok uygun bir dalış noktasıdır.Sarp kayalarla çevrili bu koy,ismini dışardanda kolayca görülen,içi yarı hava,yarı su ile dolu 2 küçük mağaradan almaktadır.Aynı zamanda sualtında da görülmeye değer küçük mağaraların ve tünellerin oluşu ve en önemlisi bu koydan Kabarcık Mağarası’na sualtından rahatlıkla ulaşılabilmesi de buna etkendir. Sualtının yer yer kaya,taş, çakıl ve kumdan oluştuğu bu koyda, sargoz, karagöz, papaz, kefal, günbalığı, sokar, kayabalığı, kertenkele balığı, müren, orfoz, kupes, barbunya, tekir gibi çok çeşitli balık türlerine ve yengeç, deniz yıldızı, deniz kestanesi, karides, mürekkepbalığı, ahtapot gibi diğer deniz canlılarına rastlanmaktadır. Balıkların bitmek bilmez bir iştahla dalgıçlar tarafından sunulan ekmek parçalarını hep kabul etmeleri ve mutluluklarını ifade edercesine dalgıçların etrafında dönüp durmaları fotoğraf karelerine sığmayacak çok ilginç,doğal görüntüler oluşturmaktadır. Dalmayanlar için de koyu çevreleyen sarp kayalardaki yaban keçilerinin gayesizce gezinişleri doğrusu heyecan vericidir ve ilgiyle izlemeye değer.

  Fener(Tünel)
  Her seviyeden dalgıçlara uygun olan bu güzel dalış noktası,Kemer Yat Limanı’na sadece 8 dk. mesafededir ve Limandan kolaylıkla görülmektedir. Bölgenin kayalık olması itibarıyla burada birçok irili ufaklı tünel ve kaya oluşumlarına rastlanmaktadır ve en önemlisi de bu dalış noktasına adını veren L-Resifi ve Tüneldir. Resif su yüzeyinin 3 metre altından başlar 18 metreye kadar devam eder. Resifin başladığı yerde derinliği 9m. ve uzunluğu 5m. olan geniş bir Tünel vardır ki üzerinde barındırdığı onlarca deniz canlısından dolayı dakikalarca görülmeye değer… Mercanlar, denizlaleri, renkli süngerler, tüplü kurtlar, istiridyeler ve tunikatlarla kaplı olan tünelde mürene, ahtapota, karavidaya, deniz akrebine, yengece, denizhıyarına, deniztavşanına, orfoza, papazbalığına ve birçok balık türüne rastlanmaktadır.

  Paris Batığı
  Kemer Yat Limanı’ndan 7 dk. mesafede,21-31 m. derinlikte, tamamen kumdan oluşan deniz tabanında yüzer vaziyette, bir inci gibi duran Fransız Batığı “Paris” 1917 yılının Eylül ayında,Mustafa Ertuğrul komutasındaki küçük bir Türk askeri birliğinin Kocaburun Tepe’sinden açtığı top ateşi sonucu sancağındaki 10 farklı noktadan yaralanmasıyla batmıştır.Uzunluğu 65 m., genişliği ise 14 m. yıllardır sualtında yatan bu gemi enkazı çeşitli renklerde sünger ve mercanlarla kaplı olup, aynı zamanda da müren, iskorpit, karavida, orfoz gibi birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Zamanın teknolojisinin bir sonucu olarak gemi perçinli inşaa edilmişti ve buharla çalışmaktaydı.Enkazın tam ortasındaki büyük buhar kazanı ve etrafa saçılmış çok miktardaki briket, kömürler bizi tarihin derinliklerine götürmeye yetmektedir. Ayrıca enkazın ve kıçında çok miktardaki top mermilerinden de Paris’in 1.Dünya Savaşı yıllarında aktif görev yaptığını anlamaktayız. “Paris” enkazı dalışı sadece sertifikalı ve deneyimli dalgıçlar içindir.İniş ve çıkışta dalışlar,enkaza baş veya kıçtan bağlı olan klavuz ipinden yapılır.

  Pati Batığı
  2001 Yılının soğuk ve fırtınalı 1 Ocak gecesinde,büyük azgın dalgalarla Kiriş Akvaryum Koyu’nun açığındaki kayalara sürüklenen PATI ismindeki Gürcistan bandralı gemi ortasından ikiye ayrılmış, Pakistan ve Srilanka’lı mültecilerin de içinde bulunduğu PATI’nin baş tarafı hemen sulara gömülmüş, kıç tarafı ise kıyıda kayalara oturmuş 2004’ün kışında da tamamen batmıştır.15 m. uzunluğundaki demir gemi enkazı, 5-12 m. derinlikte ve kum zemin üzerindedir.Tecrübeli dalgıçlara uygun bir dalış noktasıdır. Geminin direkleri, zincir ve çapa gibi bazı parçaları etrafına saçılmış haldedir.3 yıllık bir geçmişe sahip olan bu enkazda orfoz, müren gibi bazı balıklar yenice yuvalanmaya başlamışlardır. Bunun dışında enkazın etrafında vatoz, deniz yıldızı, deniz tavşanı gibi canlılara ve ender olarak da ton balıklarına rastlanmaktadır.

  Üç Adalar
  Tekirova sahillerinde bölgede isimleri Martı, Mağara, Piknik ve küçük ada olarak anılan dört ada bulunmaktadır. Bu adalar dünya kriterlerine uygun nadir dalış merkezlerinden biridir. Sualtı zenginliklerini keşfetmek isteyen insanlar için cezbedici bir fırsat yaratmaktadır. Bu dalış merkezlerine 30 dakikalık bir tekne yolculuğu ile varılabilmektedir.

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe
  Alper dalyan
  2015-07-31 11:15:14
  Iyi