Yeriniz Anasayfa Şehir Rehberi Bilgi Bankası Kaş Patara Plajı

Kaş Patara Plajı

Antalya, Kalkan, Kaş
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Patara Plajı Kaş / Antalya
GPS:
36.2534179, 29.31269229999998

Patara Plajı, Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.

Patara plajından içeriye, antik kente, rüzgarla taşınan kumulların önüne geçilebilmesi için setler oluşturulmuştur.

Patara plajı genişliği ve uzunluğu nedeniyle geçmişte Yeşilçam filmleri tarafından çöl sahnelerinde fon olarak kullanılmıştır. Günümüzde de, naturist ve nudistlerin rahatlıkla çıplak olarak yüzüp güneşlenebildiği bir sahil olarak karşımıza çıkmaktadır.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 18 km. uzunluğundaki kumsalın genişliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Denizi ise sığdır. Patara Plajı, İngiliz Sunday Times gazetesi tarafından ‘Dünyanın En Güzel Plajları’ arasında gösterildi. Sahil o kadar geniştir ki hiçbir zaman kalabalık hissedilmez. Patara plajı genişliği ve uzunluğu nedeniyle geçmişte Yeşilçam filmleri tarafından çöl sahnelerinde fon olarak kullanılmıştır. O essiz doğa manzarasını; denizin, rüzgarın ve kumun sessiz gücünü iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız, sahilimiz sizleri beklemektedir.Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (caretta caretta) yumurta bıraktıkları ender plajlardan birisidir.

Plaj, Özel Çevre Koruma Kurulu’nun koruması altında olup Hacettepe Üniversitesi’nden bir grup ekip ise kaplumbağaların üreme koşullarını kolaylaştırmaktadır. Çünkü bu hayvanlar yok olma riski ile karsı karsıyadır.Plajda, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Gelemiş Köyü Tüzel Kişiliği tarafından işletilen kafeterya bulunmaktadır. Şezlong, şemsiye kiralamanın yanı sıra; çay, kahve, alkollü alkolsüz içecekler, gözleme, hamburger tarzı yiyecekler işletmenin size sunduğu fırsatlardır. Ayrıca ücretsiz duş, tuvalet bulunmaktadır. İşletmenin tüm geliri, Gelemiş Köyünü (Patara) güzelleştirme adına kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda, yol çalışmaları, çay bahçesi, sokakları ışıklandırma çalışmaları, köy okulunun tadilatı, köy camisinin tadilatı bu kafeterya sayesinde yapılmıştır.Köy merkezinden her yarım saatte bir servisler bulunmaktadır. Yürümeyi sevenler ise tarihi kent içerinden 20 dakika da plaja gidebilir.

  Simdilik bu konuda size sunabilecegimiz teklif yok.
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe