Yeriniz Anasayfa Şehir Rehberi Bilgi Bankası Gebiz Uçansu Şelalesi

Gebiz Uçansu Şelalesi

Aksu, Antalya
Detay

Iletisim Bilgileri

Adres:
Uçansu Şelalesi Gebiz / Antalya
GPS:
37.19901917609809, 30.907105207443237

Uçansu Şelaleleri Antalya’ya 70 km uzaklıkta olan iki şelaledir.Antalya Alanya karayolundan Gebiz sapağından girilir ve Gebiz’e bağlı Akçapınar köyünde olan şelaleler için Gebizden sonra da 17 km daha gitmek gerekiyor.

Dağların arasından, orman içinden geçilen, kimi yerde oldukça bozuk olan toprak yoldan gitmek biraz yorucu olsa da şelaleleri görmek için değer.Aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız, altı alçak olan arabalar için pek de elverişli değil bu yol.

İlk şelale bölgesine araçla ulaşabilirsiniz.Ağaçların altında, arka tarafından dere akan geniş gölgelik bölgeye aracınızı parkedebilirsiniz.Burada bir kuruluşa ait tesis var, orada dinlenebilir ve yemek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Uçansu 1 yaklaşık 50 metre yükseklikten dökülüyor yaz aylarında suyu biraz azalsa da yine de muhteşem bir güzellikle turkuaz göletine dökülüyor. Suya girip serinlemek mümkün ama girmezseniz de kıyısında oturup o muhteşem rengi ve şelalenin sularının serin serin dökülüşünü izlemek ayrı bir keyif.Göletin kıyısındaki ağaç köklerini berrak suda görmek sizi şaşırtmasın. Buradaki tesis aynı zamanda alablık üretiyor, suyun akış istikametinde oluşturulmuş doğal havuzlarda alabalıklar yüzüyor.Suyun üzerine yapılmış ahşap platformda oturup şelaleyi uzaktan izlerken gölette yüzen balıkları izleyebilir, insanlardan kaçmayan kırmızı ve mavi yusufçukları rahatça fotoğraflayabilirsiniz. Bu doğal havuzun biraz daha aşağısında, başka bir gölet daha var, sol tarafta kıyıya paralel yapılmış olan ahşap platformdan yürüyerek, göleti çevreleyen ağaçların durgun sudaki yansımalarını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda ahşap platforma oturmuş, doğayla bütünleşerek meditasyon yapanları görmek de mümkün.

Uçansu 2 Şelalesi bu şelaleden daha yukarıda yer alıyor.Oraya yürüyerek gitmek mümkün.Ortalama bir hızla bir saate yakın bir sürede, yukarı doğru çıkan patikayı izleyerek üst şelaleye ulaşabilirsiniz. Şelaleye geldiğinizde yine muhteşem bir turkuaz gölcük karşılar sizi.Yan tarafından kayalar arasındaki bir geçitten , ardından çalılar ve ağaçlar arasından geçerek şelaleye ulaşılır.Bu şelale de yaklaşık 50 mt yükseklikten dökülüyor.İnanılmaz güzellikteki berrak turkuaz suya girebilirsiniz. Çevresi kaya ve çalılardan oluştuğu için rahat oturulabilecek düz alanlar bulunmuyor ama yine de orada olmak ve o suya girmek için kayaların üzerinde konaklamaya değer.

  Simdilik bu konuda size sunabilecegimiz teklif yok.
  Akşam Yemeği
  Alkollü İçecekler
  Alkolsüz İçecekler
  Animasyon
  Aquapark
  Denize Sıfır
  Dinlenme
  Eğlence
  Ekipman
  Güvenlik
  Herşey Dahil
  İçecek
  İslami - Tesettür
  Kahvaltı
  Konaklama
  Oda Kahvaltı
  Öğle Yemeği
  Rehberlik
  Sigorta
  Tam Pansiyon
  Transfer
  Ultra Herşey Dahil
  Yarım Pansiyon
  Yiyecek

  Hizli Rezervasyon

  Kisisel Bilgiler
  (*) ile isaretli alanlar doldurulmasi zorunlu alanlardir
  Rezervasyonunuz ilgili departmana gonderildi. Rezervasyonunuz incelendikten sonra teyit icin ilgili arkadaslar size belirttiginiz telefon numarasindan ulasacaklardir. Teknik bir ariza veya elimizde olmayan bir sebepten dolayi sizi aramaz isek, lutfen bizimle iritibata geciniz.
  Lutfen doldurulmasi zorunlu alanlari eksiksiz ve gercek bilgiler ile doldurunuz.

  Harita


  Puan Ver

  Yazı
  Bilgi
  Görsel
  Konum
  Tecrübe